• +90 442 415 3434
  • bilgi@sigmateknoloji.com.tr

StorageCraft ShadowProtect®

Başarısızlık bir seçenek değil, her türlü BT felaketinden kurtulun.

StorageCraft® ShadowProtect® sektör düzeyinde yedekleme yazılımı, kuruluşunuzun Windows BT ortamının tamamını yedekler. Sistemlerden verilere kadar her şeyi güvenilir şekilde yedeklemeye ek olarak ShadowProtect yazılımı, zahmetsiz sistem geçişinin yanı sıra olağanüstü durumda anında kurtarma da sağlar.

Ayrıca ShadowProtect ürün ailesinin bir üyesi olan StorageCraft ShadowProtect Granular Recovery for Exchange, ayrıntılı Exchange veritabanı verilerinin hızlı şekilde kurtarılmasını sağlar. Yedekleme işlevselliğine sahip değildir. Amacı, e-postaları ve posta kutularını kolayca aramanıza ve kurtarmanıza olanak sağlamaktır

ShadowProtect yazılımı, herhangi bir olağanüstü durum olduğunda her zaman, her yerde BT sistemlerinizi kurtarmak için ihtiyaç duyduğunuz tüm araçları size sağlayan, StorageCraft Recovery™ çözümünün bir bileşenidir.ShadowProtect yazılım sürümlerinin farklılıkları nelerdir?

Her ShadowProtect sürümü, yüklendiği işletim sistemlerinin (OS) türlerini belirleyen benzersiz bir kullanıcı lisansı içerir. Yönetilen hizmet sağlayıcıları, BT uzmanları ve iş sahiplerinin her biri, Windows ortamına uygun sürümü veya sürümler birleşimini seçebilir. Bunun istisnası ShadowProtect IT Edition ve ShadowProtect Granular Recovery for Exchange'dir.

ShadowProtect IT Edition belirli bir süre boyunca herhangi bir Windows işletim sistemi ile sınırsız sayıda sunucu ve iş istasyonunda çalışır. Daha önce de belirtildiği gibi ShadowProtect Granular Recovery for Exchange'in farklı bir amacı vardır: Bu yazılım, Exchange veritabanından ayrıntılı verileri kurtarmak için özel olarak oluşturulmuştur.

ShadowProtect Server, şirketinizin kurtarma hedeflerini gerçekleştirmenize yardımcı olur

Sunucular, kuruluşunuzun gündelik faaliyetlerinde kritik önem taşır. Bir sunucu çökerse, bu işletmenizi nasıl etkiler? Bir sunucu çalışmadığında saatte ne kadar gelir kaybı ve üretkenlik düşüşü yaşarsınız?

Kurtarma süresi hedefi (RTO), kesinti sonuçlarının kabul edilemez olduğu maksimum izin verilebilir kesinti süresinin hesaplamasıdır. RTO ve gerçek kurtarma süresi (RTA, BT ekibinin sunucuları çalışır duruma getirmek için gerçekten ihtiyaç duyduğu zaman) arasındaki farkı azaltın ve böylece şirketinizin cebine para kalsın.

ShadowProtect Server yazılımı, sistem ve verilerinizin çevrimdışı olma süresini azaltarak RTO hedefinizi karşılamanıza (veya aşmanıza) yardımcı olan esnek kurtarma seçenekleri içerir. ShadowProtect şunları yapmanıza olanak sağlar:

  • Tek tek veri dosyalarına ve klasörlerine hızlı şekilde erişme
  • Dakikalar içinde aynı veya farklı donanım veya sanal ortama geri yükleme
  • Hızlı ve geçici bir düzeltme için yedek imajı sanal makine (VM) olarak önyükleme

ShadowProtect Server yazılımı, işletmenizin kurtarma noktası hedefini (RPO, zaman içinde kaybedilebilecek maksimum veri miktarı) gerçekleştirmenize de yardımcı olabilir. Şirketiniz ne kadar veri kaybetmeyi (veya yeniden girmeyi) göze alabilir? Sekiz saatlik veri mi? İki saatlik mi? Daha mı az?

ShadowProtect Server'ı sürekli olarak artımlı yedek imajlar (bu imajlar yalnızca son yedek imajdan itibaren sürücüde oluşan değişiklikleri kaydeder) alacak şekilde planlayabilirsiniz. Artımlı yedek imajları 15 dakikada bir gibi sık aralıklarla oluşturulacak şekilde planlayabilirsiniz; böylece şirketiniz hiçbir zaman birkaç dakikalık veriden fazlasını kaybetme riskiyle karşı karşıya kalmaz.

Windows BT ortamınızın kritik koruması

Yöneticilerin, teknisyenlerin ve diğer BT uzmanlarının ShadowProtect Server kullanma senaryoları:
  • Dosya ve klasör gibi verileri kurtarma
  • Sunucu arızasından sonra tam kurtarma gerçekleştirme
  • Bir sistem hatası, sunucunun çökmesine neden olduktan sonra aynı donanıma geri yükleme
  • Yeni donanıma veya sanal ortama geçiş
  • Yeni uygulamaları üretim sunucusu ortamınıza sunmadan önce test etme
  • İşletmenizin olağanüstü durum kurtarma planını test etme