• +90 442 415 3434
  • bilgi@sigmateknoloji.com.tr

ANTİVİRÜS ÇÖZÜMLERİ

Kişisel ve kurumsal bilgisayar ve veri güvenliğiniz bizim için önemlidir.

Anti virüs programları virüsleri bulmak, karantina altına almak/silmek için çeşitli yöntemleri izlerler. Bu yöntemler, anti virüs programlarının çalışma hızını ve prensiplerini belirler. Bilinenin aksine anti virüs programı yüklemek, sistemin komple güvenliği için yeterli değildir. Ancak her sistemde mutlaka güncel ve güvenilir bir lisanslı anti virüs programı bulunmalıdır. Anti virüs programına ek olarak, sistem güvenliği için antispyware ve firewall uygulamalarının bulunmasında fayda vardır.

Virüs, genellikle başka bir dosyanın arkasına gizlenmiş ve dosya çalıştırıldığında bilgisayarda beklenmeyen ve istenmeyen olaylara neden olan programlardır. Virüs yazılımları, diğer yazılımlardan farklı olarak kötü niyetle, zarar vermek amacıyla hazırlanmıştır. Virüsler kendilerini kopyalayabilme, dosyalara sıçrayabilme ve maksatları dâhilinde dosya silebilme, dosya içeriğini değiştirip çalışmaz hale getirebilme özelliğine sahiptir. Bütün bunları kullanıcının haberi olmaksızın ve hiç bir komuta gerek görmesizin yapabilmektedirler.Modern çalışma hayatı büyük ölçüde bilgisayarlara ve mobil cihazlara bağlıdır. Aynı zamanda, suçlular da interneti sürekli olarak yasadışı eylemleri için kullanma amaçlı yeni yollar yaratmaktadır. Bu gerçeklere rağmen, işletmeler için organizasyon içindeki tüm katmanları kapsayacak ve yazılım açıklarının güncellemeler ile kapatılabileceği güncel bir güvenlik çözümü halen bulunmamaktadır.Kurumsal Antivirüs Kapsamında Neler Yapıyoruz

  • Kurumların ihtiyaçlarına yönelik teknik analizler yaparak, doğru hizmet ve ürün gruplarını içeren kurumsal anti virüs hizmeti geliştiriyoruz.
  • Klasik kurumsal anti virüs hizmetlerine; sunucu ve istemci tabanlı atak engelleme sistemleri, masaüstü güvenlik duvarları ve NAC çözümleri entegre ediyoruz.
  • Standartların ötesinde geliştirdiğimiz kurumsal anti virüs hizmetleri ile kurumsal yapılara kattığımız değerlerle optimum performans sağlıyoruz.
  • Kendi kendine yürüyen ve dinamik olarak tavır sergileyebilen bir kurumsal anti virüs sistemi oluşturuyoruz.
  • Yatırım ve yönetim maliyetlerini düşüren ve yatırımların geri dönüşünü sağlayan bir iş süreci geliştiriyoruz.